Trofeje pro vítěze závodů Troja SUP Race

Pořadatelé závodů Troja SUP RACE 2022 mě oslovili s žádostí, o zhotovení trofejí pro nejlepší závodníky a dali mi volnou ruku v tom, jak by měly trofeje vypadat. Nápadů jsem měl hned několik, ale nakonec zvítězil návrh minipádla s rukama.

Po odsouhlasení návrhu jsem se dal do práce. Začal jsem s modelováním rukou, což byla moje první zkušenost s takovýmto typem modelování a dopadlo to k mému překvapení nadmíru dobře. Vymodelovat list už byla jen třešínka na dortu.

Po té jsem navštivil hobby market a vybral vhodný materiál na "trubku" pádla. Nakocec zvýtězila 10mm široká dřevěnná tyčka. Mé další kroky směřovali do specialiálky s barvami, obchodu pro grafiťáky MOLOTOW. Místní chlápci se vyznají a doporučili mi ty nejlepší barvy vhodné na trofeje, že jen těžko poznáte že trofeje opravdu nejsou z kovů.

Pak už se jen tisklo, lepilo, tmelilo, brousilo, tmelilo, brousilo až po první nástřik základovou barvou. Před prvním nástřikem barev jsem byl velice zvědavý, jak to vlastně celé bude vypadat. Po prvním "tahu" zlatou barvou jsem nevěřil vlastním očím, jak suprově to kryje neskutečně vypadá. Nakonec jsem dal 2 vrstvy barevného nástřiku a po té 2 vrstvy UV laku, který i ochrání trofeje od případných šrámů.

Zhotovení trofejního podstavce už byla hračka.

Trofeje sklidili samé pozitivní ohlasy a vítězové ocenili to, že jim nebyla na krk pověšena další z řady "obyčejných" medailí ale získali trofej, která jím zaručeně bude dělat radost při každém pohledu na ní.

 

 

Zpět do obchodu